Kontakt

Kontakt

Pokaż Surex na większej mapie
  • SUREX - Firma Rodzinna
  • 43-300 Bielsko-Biała
  • ul. Legionów 67 B

Międzynarodowy festiwal pokazów pirotechnicznych Cannes

 

Zatoka Napoule od 1967 roku jest silnie związana z kolorami i dźwiękami fajerwerków. Pokazy pirotechniczne co roku latem w Cannes to Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków. w Cannes podpisał w pamięci silnej emocji i wspaniałych fanów wyświetlania, ale również w historii pirotechnicy, twórców pirotechnicznych wydarzeń.

Zasady bezpieczeństwa i precyzyjna organizacja pokazu pirotechnicznego muszą być przestrzegane przez każdego uczestnika. Rytm pracy pirotechników jest bardzo trudny: praca w nocy, zmęczenie upałem, kreatywność ... i późniejsze emocje pokazu pirotechnicznego zapadają w pamięć nie tylko twórców pokazu, ale głównie powracającej do Cannes co roku publiczności. Konkurs o Vestal, główną nagrodę jury oraz nagrodę Publicznej to główne założenia Festiwalu dla tworzących pokaz pirotechniczny ubrany w tło muzyczne. 

Projekt

Wybrane firmy mają przedstawić projekt pokazu pirotechnicznego wraz z tłem muzycznym. Temat jest wybierany dowolnie, ale pokaż ma trwać 25 minut minimum. W celu przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących fajerwerków, zastosowanych ładunków trzeba tak skonfigurować aby został zaakceptowany przez gremium sędziowskie. Firmy muszą zapewnić wszystkie dokumenty, które są wymienione w założeniach technicznych pokazu pirotechnicznego. Muszą przestrzegać maksymalnego dopuszczalnego kalibru i zastosowanych fajerwerkowych bomb. Powiązania między efektami pirotechnicznymi i tematem muzycznym musi prezentować określoną „wagę” i narastanie emocji. Zwracamy uwagę na „siłę”, jakość i scalenie 25 minutowej ścieżki dźwiękowej, a Jury bardzo jest zainteresowane nowościami fajerwerków pokazu pirotechnicznego.

 

Certyfikat ISO

Pałac Festiwalowy i Kongresowy jak organizator pokazów pirotechnicznych i festiwalu w Cannes jest zrzeszony  w SRQSE (Odpowiedzialność społeczna, jakość, bezpieczeństwo, ochrona środowiska) i ma na względzie normy ISO. Oczyszczanie wody i dna morskiego odbywa się po każdym fajerwerków i jest to normą . Etap pierwszy: tuż po pokazie specjalnie przystosowane łodzie zbierają odpady  pływające po wodzie. Etap następny, dzień po, profesjonalna wyspecjalizowana firma bada dno i zbiera zatopione większe pozostałości z dna.

 

Zasady

Festiwal został stworzony w celu promowania wszelkiego rodzaju pyromusicalnych pokazów pirotechnicznych.

Pyromusicalne pokazy zostaną odpalone na morzu z 3 barek zakotwiczonych około 400 metrów od brzegu i około 180 metrów od siebie. Fajerwerki, pokaz pirotechniczny powinny być opalane wyłącznie z trzech barek udostępnione przez Semeč, ale pomiędzy nimi umieszczają uczestnicy jeszcze maksymalnie 10 łódek z pirotechniką frontowa. Szerokość pokazu pirotechnicznego, a raczej widowiska pirotechnicznego to ponad 300 metrów wzdłuż La Crossete. Łódki te mogą być wykorzystywane wyłącznie do małych fajerwerków (świece, fontanny, bombettes itp z maksymalnym kalibrze 50 mm) i ma wymiary nie więcej niż 2m x 4m.

 

Pałac Festiwalowy zainstaluje wysokiej jakości i wysokiej mocy system dźwięku, tak aby każdy widz mógł widzieć i słyszeć wzdłuż La Crosette na długośći 2 km i cieszyć się show pokazu pirotechnicznego. Komputer sterujący dźwięk znajduje się na Croisette, obok Palais Stéphanie (dawny pałac Hilton).